Καλησπέρα σε όλη την παρέα! Πέρασε η βασική επιλογή της προηγούμενης στήλης, με τη Γρανάδα να κάνει... “κηδεία” στην Μπαρτσελόνα μέσα στο «Καμπ Νου». Τα ειδικά δεν είχαν ευτυχή κατάληξη. Πριν κάνουμε Ανάσταση και γιορτάσουμε το φετινό Πάσχα, σας αφήνω με ένα ποντάρισμα από την Premier League το Μ. Σάββατο.

Τελευταίο χαρτί για τη Φούλαμ...

… η οποία επισκέπτεται το «Στάμφορντ Μπριτζ» απόψε, με τη δαμόκλειο σπάθη του υποβιβασμού να πλανάται πάνω από το κεφάλι της. Επτά ολόκληρους βαθμούς απέχει πλέον από τη σωτηρία, με 5 αγώνες να απομένουν για τη λήξη του φετινού μαραθωνίου. Η ισοφάριση που δέχθηκε από την Άρσεναλ στις καθυστερήσεις των καθυστερήσεων την προηγούμενη αγωνιστική ήταν μαχαιριά για την ομάδα του Σκοτ Πάρκερ, που δεν εκμεταλλεύθηκε την γκέλα της Μπράιτον ώστε να μειώσει τη διαφορά στους 5 βαθμούς.

(10)

Η Τσέλσι από την άλλη, βρίσκεται με την ψυχολογία στα ύψη, μετά το 1-1 μεσοβδόμαδα στη Μαδρίτη για τα ημιτελικά του Champions League, σκορ που της δίνει προβάδισμα για την πρόκριση στο μεγάλο τελικό. Στο πρωτάθλημα θέλει να κρατήσει την 4η προνομιούχο θέση και με εμφανίσεις όπως αυτή απέναντι στη Γουέστ Χαμ και τη νίκη με 1-0, θα τα καταφέρει. Λογικά θα ξεκουράσει κάποιους βασικούς ο Τούχελ. “Ξεμπούκωσε” ο Βέρνερ, η άμυνα σταθερά καλή.

Η Τσέλσι έχει το μυαλό στον επαναληπτικό με τη Ρεάλ, δύσκολο να κρατήσει τη συγκέντρωσή της στον αποψινό αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι επιθετικά είναι επικίνδυνοι, παίζουν το τελευταίο τους χαρτί και θεωρώ ότι θα βρουν ένα γκολ. Σε τέτοια απόδοση, δεν το αφήνω το αμφίτερμα κι ας το χάσω.

PREMIER LEAGUEΜ.ΣΑΒΒΑΤΟ - ΩΡΑ: 19:30