18.04.21

Προγνωστικά -Ψαγμένος: Τις λιγότερες ήττες εκτός

Η Μπασάκσεχιρ ισοβαθμεί με την Κάισερισπορ στη 17η και 18η θέση. Το σημείο κλειδί είναι ότι η 18η οδηγεί στη Β’ κατηγορία.

Σε 16 εντός έδρας αγώνες, η Μπασάκσεχιρ έχει 4 νίκες, 6 ισοπαλίες και 6 ήττες. Δέχτηκε γκολ στα 13 από τα 15 πιο πρόσφατα εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Η Φενέρμπαχτσε, η έδρα της οποίας απέχει 38 χλμ. από αυτήν της Μπασάκσεχιρ, έχει τις περισσότερες εκτός έδρας επιτυχίες, 11 σε 16 παιχνίδια. Εχει και τις λιγότερες ήττες εκτός, μαζί με την Τράμπζονσπορ, μία. Σκόραρε στα 14 πιο πρόσφατα εκτός.

Νίκησε την Μπασάκσεχιρ στις τρεις τελευταίες μονομαχίες τους στο πρωτάθλημα, αν και σε καμία δεν προηγούταν στο ημίχρονο. Στην πιο πρόσφατη συνάντησή τους, πριν από δύο μήνες για το Κύπελλο, ήρθαν 1-1 και η Μπασάκσεχιρ πήρε το ματς στην παράταση (1-2).

Πλέι οφ Δανίας

Δύο ήττες έχει στα πλέι οφ Δανίας η Μπρόντμπι, 1-0 από τη Μίντιλαντ και 3-1 από την Κοπεγχάγη. Στο αμέσως προηγούμενο παιχνίδι της, για την τελευταία αγωνιστική της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος, είχε παραχωρήσει 1-1 στην Ααρχους. Δέχτηκε το γκολ στο 35’ με πέναλτι, ισοφάρισε στο επόμενο λεπτό.

Βρήκε δίχτυα στα 12 από τα 13 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, ενώ έχασε μόνο στο ένα από τα εννέα πιο πρόσφατα εντός, αυτό με την Κοπεγχάγη.

Η Ααρχους έρχεται από το εκτός έδρας 1-1 με τη Ράντερς για το Κύπελλο. Ηταν το τρίτο 1-1 στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις της. Εχει πέντε «Χ» στις 8 πιο πρόσφατες εκτός έδρας υποχρεώσεις της. Δεν ηττήθηκε στο Μπρόντμπι στις τρεις τελευταίες επισκέψεις της (δύο ισοπαλίες).

ΤΟΥΡΚΙΑ ΚΥΡΙΑΚΗ – ΩΡΑ: 19:00