Ο μοναδικός «γηγενής» της ενδεκάδας της Σερίφ Τιράσπολ, ο Βραζιλιάνος αλλά πολιτογραφημένος Μολδαβός, Λούβανορ, ήταν και ο μοναδικός σκόρερ του πρώτου αγώνα με την Αλασκέρτ, για τον 2ο προκριματικό γύρο του Τσάμπιονς Λιγκ.

Βασικός για τρίτο σερί παιχνίδι της πρωταθλήτριας Μολδαβίας ήταν ο δανεικός τερματοφύλακας από την ΑΕΚ, Γιώργος Αθανασιάδης, ο οποίος έχει «τρία στα τρία» σε «λευκές εστίες» στο Τσάμπιονς Λιγκ, καθώς στον προηγούμενο γύρο η Σερίφ «καθάρισε» την Τεούτα Ντούρες με 4-0 εκτός και 1-0 εντός.

Την ουαλική Κόνας Κι στην παράταση απέκλεισε στον προηγούμενο γύρο η Αλασκέρτ, παίρνοντας το 2-2 εκτός και τη νίκη 1-0 εντός στην παράταση. Δεν έχει νίκη στα 6 εκτός έδρας παιχνίδια της στο Τσάμπιονς Λιγκ: τέσσερις ισοπαλίες και δύο ήττες.

Ο Αλεξάντρ Γκριγκοριάν αποτελεί παρελθόν από τον πάγκο της εδώ και λίγα 24ωρα για προσωπικούς λόγους.

Δέκα N/G στα 11 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της Σερίφ στη διοργάνωση.

Ρεβάνς του 0-0

Γιούνγκ Μπόις και Σλόβαν Μπρατισλάβας μονομαχούν στον επαναληπτικό του 2ου προκριματικού γύρου του Τσάμπιονς Λιγκ. Την περασμένη εβδομάδα ήρθαν 0-0.

Η πρωταθλήτρια Ελβετίας επικράτησε στις 3 από τις 15 τελευταίες υποχρεώσεις της στη διοργάνωση, έχοντας ωστόσο και παιχνίδια για τους ομίλους. Δέχτηκε γκολ στις 7 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις της στον θεσμό.

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας νίκησε μόνο στο ένα από τα 11 πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της στη διοργάνωση. Στα 4 από τα 9 τελευταία εκτός στον θεσμό ήρθε ισόπαλη.