Η Σίβασπορ έχει δύο νίκες σε εννέα αγωνιστικές. Το Σάββατο που μας πέρασε παραχώρησε 2-2 στην Αντάλιασπορ, σκορ που διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο: προηγήθηκε στο 10’, δέχτηκε δύο γκολ μέχρι το 42’, και ισοφάρισε στο 45’+4’.

Στην ενδεκάδα της ήταν και ο βασικός την τελευταία διετία στον Ατρόμητο, 27χρονος αμυντικός Δημήτρης Γούτας, ο οποίος σε 7 συμμετοχές στη Σίβας έχει σημειώσει 4 γκολ (ξεκίνησε την καριέρα του ως επιθετικός στην Ξάνθη).

Η Αντάνα Ντεμίρσπορ βρίσκεται δύο βαθμούς πάνω από τη Σίβας, έχοντας τρία «τρίποντα» σε τριπλάσιες αγωνιστικές. Σε 4 εκτός έχει μία νίκη, δύο ισοπαλίες και μία ήττα.

Με τη Σίβασπορ συναντήθηκε τελευταία φορά τον Γενάρη για το Κύπελλο, όπου ήρθε 1-1 και έχασε τελικά στην παράταση (2-1).

Ηταν η τρίτη σερί ισοπαλία στα μεταξύ τους. Τα άλλα δύο ματς ήταν στη Β’, πριν από μία πενταετία. Η Αντάνα επανήλθε φέτος στην ανώτατη κλίμακα έπειτα από 26 χρόνια. Και μια ακόμη ισοπαλία την βρίσκουμε στο 3.40.