29.03.21

Προγνωστικά -Ψαγμένος: Με Λεϊσόες και Μαγιόρκα

Γειτονική αναμέτρηση

Για την 26η αγωνιστική της Β’ Πορτογαλίας (σύνολο 34) η Λεϊσόες υποδέχεται τη Βιζέλα.

Οι δύο αντίπαλοι έχουν δεχτεί τον ίδιο αριθμό γκολ, 28 σε 25 παιχνίδια. Η Βιζέλα έχει σημειώσει 13 περισσότερα. Σε 12 εντός έδρας αναμετρήσεις η Λεϊσόες έχει 5 νίκες και 4 ισοπαλίες (τρεις ήττες).

Η Βιζέλα νίκησε μόνο στα 3 από 12 εκτός έδρας παιχνίδια της. Οι υπόλοιπες εννέα επιτυχίες της είναι εντός. Τα 6 από τα 12 εκτός έληξαν ισόπαλα.

Στις 4 συναντήσεις τους τον νέο αιώνα στην έδρα της Λεϊσόες, η οποία βρίσκεται σε απόσταση 45 χλμ. από τη Βιζέλα, ήρθαν δύο άσοι και δύο ισοπαλίες. Στο 1.70 το 1Χ από 1.94.

Μαγιόρκα, η καλύτερη άμυνα

Η 31η αγωνιστική από τις 42 συνολικά της Β’ Ισπανίας ολοκληρώνεται απόψε με τη μονομαχία της Φουενλαμπράδα με την πρωτοπόρο Μαγιόρκα.

Η Φουενλαμπράδα βρίσκεται 22 βαθμούς πίσω από την αντίπαλό της. Αν και στα μέσα της κατάταξης, έχει τις λιγότερες εντός έδρας νίκες, δύο σε 15 παιχνίδια. Και αυτό διότι έχει 10 ισοπαλίες.

Η Μαγιόρκα έχει την καλύτερη επίδοση στην άμυνα, 16 γκολ σε 30 παιχνίδια. Σε 14 εκτός έχει 9 νίκες, 4 ισοπαλίες και 1 ήττα.

Δεν έχει νικήσει φέτος τη Φουενλαμπράδα: τον Δεκέμβριο έχασε 3-2 εντός, παίζοντας με δύο παίκτες λιγότερους σε όλο το δεύτερο ημίχρονο, και τρεις εβδομάδες αργότερα ηττήθηκε στα πέναλτι στο Κύπελλο, αφού είχαν έρθει 1-1 στο ενενηντάλεπτο και 2-2 στην παράταση.

Τελευταία φορά που η Φουενλαμπράδα νίκησε εντός έδρας ήταν τον Σεπτέμβριο. Από τότε έχει 12 ισοπαλίες και 3 ήττες. Επτά «τρίποντα» για τη Μαγιόρκα στα 9 πιο πρόσφατα εκτός έδρας παιχνίδια της.

ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ Β’ ΔΕΥΤΕΡΑ – ΩΡΑ: 21:00