18.05.22

Προγνωστικά Σουηδίας: Πρώτη η Μπράγκε

Στην κορυφή της Β’ Σουηδίας βρίσκεται η Μπράγκε μετά από 7 αγωνιστικές, έχοντας 5 νίκες, 1 ισοπαλία και 1 ήττα. Την Κυριακή επιβλήθηκε με 3-1 εκτός έδρας της Εστερσουντ. Προηγήθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ισοφαρίστηκε στο 7’ του δευτέρου, για να επανακτήσει το προβάδισμα στο 81’ και να κλείσει το σκορ στο 91’. Ο Σάαρενπαα, ο οποίος βρίσκεται στο τιμόνι της για πέμπτη διαδοχική σεζόν, πραγματοποίησε και τις πέντε αλλαγές κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Ηταν το τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι που σημειώνει από δύο γκολ και πάνω (τρεις νίκες). Εχει σκοράρει και στα 7 παιχνίδια της ως τώρα. Βρήκε δίχτυα στους 12 από τους 13 πιο πρόσφατους εντός έδρας αγώνες της στο πρωτάθλημα. Οι πέντε τελευταίοι εξ αυτών συνοδεύτηκαν από over.

Η Ντάλκουρντ βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας (σύνολο 16 ομάδες). Στα τρία εκτός έδρας παιχνίδια της έχει ισάριθμες ήττες. Είναι η μοναδική ομάδα που δεν έχει σκοράρει εκτός έδρας. Σε φιλικό τον Φεβρουάριο ωστόσο επικράτησε 4-2 εκτός έδρας της Μπράγκε, ενώ στην αμέσως προηγούμενη μονομαχία τους, το 2020, έχασε 1-0, σε φιλικό και πάλι.

Στις 4 πιο πρόσφατες επίσημες συναντήσεις τους έχει 3 ήττες και 1 ισοπαλία. Επιλέγουμε το ακριβές σκορ 3-2 υπέρ της Μπράγκε στο εκπληκτικό 27.00 στη Novibet.