Μπράιτον και Μπρέντφορντ συναντιούνται απόψε στις 22:00 στην παραδοσιακή αγωνιστική της 26ης Δεκεμβρίου, την περίφημη Boxing Day.

Η Μπράιτον νίκησε μόνο μία φορά στα 15 τελευταία παιχνίδια της τη συγκεκριμένη ημερομηνία, ή σε κάποιες περιπτώσεις στις 27 και στις 29 του μηνός. Οι τρεις τελευταίες υποχρεώσεις της στην Boxing Day είχαν G/G.

Η ίδια βρήκε δίχτυα στο πρώτο ημίχρονο των τριών τελευταίων αγώνων της την εν λόγω ημέρα. Δεν έχει κανένα 1-0 ή 0-1 την τελευταία 15ετία.

(576)

Γκολ/γκολ είχαν και τα 5 τελευταία παιχνίδια της Μπρέντφορντ τη συγκεκριμένη ημερομηνία. Βρήκε δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο των πέντε πιο πρόσφατων αναμετρήσεών της στις 26/12.

Το 2015 βρέθηκε ξανά στο Μπράιτον την Βοxing Day και έφυγε με το 0-0. Επαιξε εκεί και το 1998, όταν έχασε 3-1. Νίκησε μόνο στις 4 από τις 16 τελευταίες επισκέψεις της στο Μπράιτον (8 ήττες, 4 ισοπαλίες). Το ακριβές σκορ 2-2 στο εκπληκτικό 16.75.